Vloni se dlouho spekulovalo nad tím, jestli jsou kryptoměny jen jedna velká bublina či nikoli. Na začátku loňského roku se jednalo o jeden obrovský boom, z něhož se všichni pomalu posadili na zadek, ovšem nyní o kryptoměny nikdo ani nezavadí. Co je toho příčinou? Kryptoměny zkrátka byly jen a pouze bublinou, která praskla stejně rychle, jako se nafoukla. Jen málokterý člověk při nafukování bubliny si uvědomil, že jsou kryptoměny jen investice jako každá jiná, tudíž že je to investice, která může zažít své dobé časy, jež jsou však vždy následovány těmi špatnými. Bublina na trhu s kryptoměnami opravdu praskla, a to ke konci loňského roku. Nyní se tedy nabízí otázka, jak to bude s kryptoměnami letos.
Jak jsme zmínili, v druhé polovině loňského roku se propadla bublina na trhu s kryptoměnami. Dokonce se propadla i nejznámější a největší mince, která byla do té doby synonymem královského bohatství. Máme na mysli minci bitcoin, která ztratila od svého vrcholu téměř osmdesát procent své hodnoty, bohužel letos to nevypadá, že by se něco mělo měnit. Dalo by se dokonce říct, že letos se kryptoměny ještě více propadnou.
Co stojí za propadem kryptoměny?
Možná se ptáte, co je za propadem kryptoměny. O tom ostatně spekulují a uvažují i kryptonadšenci, kteří zatím kryptoměny nevlastní, ale zajímají se o tento svět. Za propadem podle všeho stojí mnoho faktorů, jedním z faktorů je třeba to, že ve zprávách a o kryptoměnách mluvilo pouze v negativním slova smyslu. I když se říká, že negativní popularita je také popularita, zde toto rčení bohužel neplatí.
Podle všeho se na propadu mohou podílet také hackerské útoky na burzy kryptoměn, při nichž se ukradlo i několik milionů dolarů.
Nepropadla se jen mince bitcoin
Je nutné však říct, že se nepropadla jen mince zvaná bitcoin, ale že svou hodnotu ztratily i mnohé další kryptoměny. Z celkové kapitalizace osmi set miliard dolarů zůstalo podle odhadu jen 130 miliard dolarů.